Książki autorstwa Violetty Wróblewskiej pt. "Życie i zdrowie masz tylko jedno" i "Studium sztuki lepszego życia"

 

Witam Ciebie bardzo serdecznie na stronie poświęconej wyjątkowej książce zatytułowanej „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, która wciąż zyskuje coraz szersze grono swoich czytelników. Została ona napisana przez dr Violettę Wróblewską – psychologa, terapeutę, nauczyciela akademickiego, mentora rozwoju osobistego, zawodowego i duchowego.

Więcej informacji o autorce znajdziesz tutaj:http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?psycholog-violetta-wroblewska,2

Dlaczego czytelnicy polecają sobie nawzajem tę książkę, co jest w niej takiego wartościowego, że chce się po nią sięgnąć?

To, co ważne, jest napisana lekko, w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika, bez uciekania się do łatwych i mało użytecznych recept czy mocno ogólnikowych sformułowań.

Na 432 stronach, w 34 rozdziałach, zostały omówione wszystkie najważniejsze aspekty dobrego życia.

Jej wartość treściowa kilkakrotnie przewyższa jej cenę. Książka poparta jest rzetelną wiedzą naukową i paranaukową, doświadczeniami moimi, moich klientów, jak i tym wszystkim, co nie da się zobaczyć i zbadać, tylko można odczuć. Przy pisaniu książki korzystałam prawie z 500 książek i czasopism głównie z zakresu psychologii, duchowości i medycyny.

Na pewno, mocno pomaga zrozumieć prawdziwą ludzką naturę, kim w istocie się jest. Znacząco poszerza świadomość, czyli wiedzę, mądrość i wrażliwość oraz dodaje atrakcyjności zewnętrznej, czyli podnosi poczucie własnej wartości, buduje pewność siebie i  pomaga w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym, przybliża do wielu rozwiązań i odczuwania szczęścia, miłości i pokoju, uświadamia i oczyszcza umysł i ciało z tego, co szkodliwe (choćby z destrukcyjnego oraz niezdrowego myślenia i życia).

Jest wspaniałym kluczem do zrozumienia własnego wnętrza i duchowości oraz psychologiczno-medycznych aspektów życia i zdrowia. Pokazuję jak zmienić swój sposób postępowania, myślenia i codzienne, złe nawyki, żeby skutecznie przeprowadzić trwałą zmianę w swoim życiu.

Wielu czytelników przyznało, że książka pozwoliła im odzyskać utraconą duszę, czyli uwolnić się od tego wszystkiego, co zostało im narzucone z zewnątrz i nie jest zgodne z głębokimi potrzebami naszego serca, ciała, umysłu i duszy.

Praktykowanie zawartych w niej recept, porad czy mądrości stopniowo pomaga  w uzdrawianiu siebie, czyli uwalnianiu się od nałogów, uzależnień, depresji, napięć, nerwicy, lęków, gniewu, generalnie wszystkich dolegliwości i chorób natury psychicznej i fizycznej.

Książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” promuje psychomedduchowy styl życia, któremu jestem wierna od wielu lat. Hołduje on zasadzie, że PSYCHOLOGIA, MEDYCYNA PREWENCYJNA I DUCHOWOŚĆ UZUPEŁNIAJĄ SIĘ W PROCESIE DĄŻENIA DO PEŁNI ZDROWIA I CZŁOWIECZEŃSTWA.

Rozwijanie duchowego wymiaru własnego życia pozwala nam spotykać żywego Boga, łączyć się z Nim i komunikować oraz stopniowo uwalnia nas od bólu naszego życia, od smutków, depresji, gniewu, lęków, urazy, obciążeń, niepotrzebnych tęsknot, strat, rozstań, bezsilności czy obojętności. Pomaga przewartościować swoje priorytety i poszukać swojej życiowej ścieżki. Kiedy nie pozwalamy naszej duszy zabierać głosu i tłumimy jej zew, nasze całe życie ubożeje i spłyca się. Stajemy się duchowymi kalekami.

Zgłębianie psychologicznego aspektu życia pomaga dobrze radzić sobie z codziennymi problemami i trudnościami oraz wypracować najlepsze sposoby poradzenia sobie  z własną agresją, gniewem, lękami, niewłaściwą komunikacją czy konfliktami. Pozwala wyzbyć się nadmiaru napięcia, poczucia winy i niepokoju. Służy wypracowaniu udanych relacji z ludźmi.

Studiowanie medycznego aspektu życia pomaga wdrożyć w nasze życie więcej tego wszystkiego, co służy naszemu zdrowiu, spełnieniu, zapobieganiu lub uwalnianiu się od chorób.

Bronnie Ware autorka książki "Top Five Regrets of The Dying" zapytała ludzi będących na łożu śmierci, czego najbardziej żałują w swoim życiu . I oto dwie z pięciu najczęściej dawanych odpowiedzi:  

1. Żałuję, że nie miałem/am więcej odwagi, aby żyć swoim życiem, a nie takim, jakie inni ode mnie oczekiwali.

2. Żałuję, że nie pozwoliłem/am sobie na bycie szczęśliwym/ą. 

Brak czasu na to, co ważne i znaczące w życiu, nie rozwiąże problemów i nigdy nie wypromuje nowej i zarazem lepszej jakości życia. A naprawdę na końcu życia liczą się następujące sprawy: Jak śmiało żyłeś? Jak dobrze kochałeś? W jakim stopniu nauczyłeś się być wolnym? (Thiele).

Książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” pokaże Ci, że masz duży wpływ na siebie i swoje życieI, że zawsze możesz je zacząć na nowo i od nowa. Nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że jest inaczej. Pamiętaj proszę, że wszelkie zmiany zaczynają się w Twoim umyśle i ciele. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać i uciekać, aby zmienić swoje życie. Zmianę można zacząć tu i teraz.

Każdy, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, zawodu, znajdzie w książce to, co wartościowe dla niego i przydatne w życiu. Nie warto czekać ze zmianami w życiu, bo im bardziej zaniedbuje się dany obszar życia, tym więcej pracy należy później włożyć, aby wyjść na prostą, wydostać się z dołka, depresji, uwolnić się od przemocy, toksycznych ludzi, traumatycznych wspomnień, ciężaru przeszłości, nałogów, uzależnień, chorób i dużego napięcia w ciele, uwierzyć w siebie i w sensowne życie, poukładać życie, aby była w nim względna harmonia, odbudować relacje małżeńskie czy partnerskie lub na nowo je zbudować, odzyskać więź z dziećmi lub na nowo ją zbudować, wyjść z pracoholizmu, itp.    

Czego się dowiesz po przeczytaniu książki „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i zapoznaniu się z zawartą w niej wiedzą oraz różnymi mądrościami, receptami życiowymi, historyjkami, pouczającymi sentencjami i cytatami.

Na jakim fundamencie warto budować związki?

Jak style przywiązania wpływają na funkcjonowanie związków i w jaki sposób wzmacniać wzajemne relacje w związku małżeńskim czy partnerskim?

Jak otworzyć się na miłość do siebie i innych pomimo zranień serca?

Czym jest, a czym nie jest kochanie siebie i innych? Jak przyjmować to, co się nam w życiu przydarza?

Dlaczego warto zaufać Bogu? Dlaczego warto pokonywać trudności wiarą, ufnością, pokorą, cierpliwością, odwagą i nadzieją?

Jak pielęgnować w sobie nadzieję i odwagę w przebaczaniu sobie i innym? Dlaczego kryzysy życiowe są zachętą, zaproszeniem, a czasami krzykiem do zmiany naszego kursu życiowego?

Czym jest poczucie winy u rodziców i jak sobie z nim radzić? W jakich rodzinach dzieci czują się najlepiej, czego warto uczyć dzieci?

Jak dbać o swoje zdrowie, aby go mieć jak najwięcej? Jak się odżywiać zgodnie z zasadami Biblijnymi i najnowszymi badaniami naukowymi, gdzie jedno z drugim się pokrywa? Jak się odżywiać, aby się nie przeziębiać i zachować optymalną wagę? Jakie pożywienie jest najkorzystniejsze dla człowieka?

Jak się odnaleźć  w zabieganym świecie i nie tracić każdego dnia za dużo energii? Jak w naturalny sposób uzupełniać utraconą, codzienną energię? Jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem w codziennym życiu?

Jak na nowo poukładać sobie całe życie po trudnych przejściach, np.: choroba, rozwód, wypadki, tak, aby nie żyć po staremu, tylko bardziej świadomie?

W jaki sposób wykonywać codzienne ćwiczenia oparte na jodze kręgosłupa, aby zachować względną elastyczność ciała?

Jak odnaleźć sens pracy? Do jakiej pracy zostałem stworzony?

Jak radzić sobie z lękiem i gniewem? Jakie myśli i przekonania i myśli nie służą nam? Skąd czerpać siłę do życia? Jak sobie ułożyć życie, aby za szybko się nie wypalić i nie zniechęcić?

Jak kontrolować myśli, które są odpowiedzią na nasze projekcje?

W książce znajdziesz również porady psychologiczne, które są odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania internautów.

Zawarte w książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” mądrości zawsze działają. Zachęcam Ciebie do zapoznania się z opiniami niektórych moich Klientów: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Jeżeli nadal wahasz się, proszę przeczytaj masę różnych opinii o książce: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Zachęcam Cię również do przeczytania drugiej książki Violetty Wróblewskiej  pt. "Studium sztuki lepszego życia”.

Obecnie modne jest „slow life”. Wiele osób chce żyć w zgodzie z potrzebami swojego ciała, umysłu, duszy i serca. TY również możesz stać się jedną z nich. Dołącz do wciąż poszerzającego się grona zadowolonych czytelników książek "Życie i zdrowie masz tylko jedno" i "Studium sztuki lepszego życia", którzy uważają, że jest w niej prawie wszystko, czego potrzebuje człowiek, aby lepiej i zdrowiej żyć.

Obie książki można zamówić w sklepie internetowym:

http://ksiegarniamaryja.pl/zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-p-2919.html

http://ksiegarniamaryja.pl/studium-sztuki-lepszego-zycia-zeszyt-cwiczen-p-2920.html

Książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" jest również dostępna w wersji anglojęzycznej "You have only one life and one health". 

Moim wieloletnim marzeniem było napisanie książek, które pomogłyby ludziom zmieniać sie na lepsze i uzdrawiać siebie oraz swoje życie. Wszystkie książki wydałam z własnych środków finansowych-wieloletnich oszczędności, nie nastawiając się na zysk, tylko na zwrot poniesionych kosztów w dość długim okresie czasu. Pięknie dziękuję Ci, drogi Czytelniku, za zakup  książki/książek. Dzięki temu powoli będą zwracały mi się duże koszty ich wydania.