Książki autorstwa Violetty Wróblewskiej pt. "Życie i zdrowie masz tylko jedno" i "Studium sztuki lepszego życia"

 

Książka pt."Życie i zdrowie masz tylko jedno" autorstwa Violetty Wróblewskiej

 Znam osobiście część swoich czytelników. Miałam niejedną  okazję, aby zapytać ich, dlaczego sięgnęli po moją książkę?

Ich odpowiedzi często się powtarzały. Tak więc pogrupowałam je i otrzymałam cztery główne powody, dla których warto było przeczytać książkę „Życie i zdrowie masz tylko jedno”. 

  • Chcę znaleźć we własnym sercu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a książka inspiruje do tych poszukiwań.
  • Chcę rozwiązać swoje najważniejsze problemy życiowe – głównie w relacji z żoną/mężem, partnerką/partnerem, dziećmi, rodzicami, rodzeństwem czy osobami z pracy, które wynikają głównie z niewłaściwego myślenia, niepanowania nad emocjami, uzależnień, nałogów, obciążeń z przeszłości, nieznajdowania czasu na bliskie relacje i pracę nad sobą.
  • Chcę na nowo poskładać swoje życie, aby pójść naprzód i nie żałować tego, co minęło.
  • Boję się przyznać przed innymi, że mam jakieś poważne problemy życiowe, zdrowotne i emocjonalne. Bezpieczniej jest zmierzyć się samemu z nimi - choćby poprzez lekturę książki.

Może zastanawiasz się, po co ludzie czytają książki psychologiczno-medyczno-duchowe?

Tu znajdziesz odpowiedź: http://psychologwarszawa.biz.pl/?dlaczego-ludzie-czytaja-wartosciowe-i-madre-ksiazki-,35

Moim zdaniem wszystkich ludzi na tym świecie łączy jedno, a mianowicie te same potrzeby: ciepła, spokojnego umysłu, prostych radości i przyjemności, dobra, zdrowia, miłości, życzliwości, bliskości, dotyku, współczucia, poczucia godności i wolności, przebywania w obecności ludzi życzliwych i dobrze nastawionych.

Masz tylko jedno życie i zdrowie. Stąd ważne jest, aby je przeżyć jak najlepiej - w sposób, jak najbardziej wartościowy, użyteczny, korzystny, pomocny dla siebie i innych.

Poprzez koncentrowanie się wyłącznie na ciągłej pracy, obowiązkach, stałym działaniu lub pogoni za pieniędzmi, powoli zamiera prawdziwa radość życia, którą można czerpać między innymi z zatrzymania się w biegu, przystanięcia, odpoczynku i relaksu, medytacji, modlitwy, rozmowy z Bogiem, głębokiej i szczerej rozmowy z mężem/żoną, partnerem/partnerką, dzieckiem, przyjaciółką/przyjacielem, zabawy (np.: tańca, śpiewu, wspólnego grania, itd.), budowania głębokich więzi z drugim człowiekiem, kreowania domowego ciepła, podziwiania przyrody i tego, co jest wokół nas.

Poprzez wewnętrzny opór i niechęć do zmian lub brak rozeznania, co jest w życiu najważniejsze, co się naprawdę liczy, ludzie zajmują się wieloma rzeczami, które nie sprawiają im przyjemności, są dla nich źródłem długotrwałego cierpienia, trosk, smutku, wyczerpania, przeciążenia, wypalenia, zmęczenia, zazdrości, udręk, rozczarowań oraz chorób natury fizycznej i psychicznej.

W połowie lub dopiero pod koniec swojego życia wiele osób dochodzi do wniosku, czego tak naprawdę nie chce. A mianowicie: obelg i agresji; utraty sensu życia; zbyt dużo odpowiedzialności; życia w atmosferze kłótni; życia pozbawionego aspektów duchowych; napiętego planu dnia; odczuwania stanu przemęczenia; utraty zainteresowania życiem (Colbert, 2011).

Bronnie Ware autorka książki "Top Five Regrets of The Dying" zapytała ludzi będących na łożu śmierci, czego najbardziej żałują w swoim życiu . I oto odpowiedzi, jakie uzyskała:  

1. Żałuję, że nie miałem/am więcej odwagi, aby żyć swoim życiem, a nie takim, jakie inni ode mnie oczekiwali.

2. Żałuję, że nie mówiłem/am innym o swoich potrzebach i emocjach.

3. Żałuję, że tak często pracowałem/am i nie miałem/am czasu dla tych, których najbardziej kocham.

4. Żałuję, że nie pielęgnowałem/am przyjaźni.

5. Żałuję, że nie pozwoliłem/am sobie na bycie szczęśliwym/ą. 

Brak czasu na to, co ważne i znaczące w życiu, nie rozwiąże problemów i nigdy nie wypromuje nowej i zarazem lepszej jakości życia. A naprawdę na końcu życia liczą się następujące sprawy: Jak śmiało żyłeś? Jak dobrze kochałeś? W jakim stopniu nauczyłeś się być wolnym? (Thiele).

Książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” pokaże Ci, że masz duży wpływ na siebie i swoje życieI, że zawsze możesz je zacząć na nowo i od nowa. Nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że jest inaczej. Pamiętaj proszę, że wszelkie zmiany zaczynają się w Twoim umyśle i ciele. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać i uciekać, aby zmienić swoje życie. Zmianę można zacząć tu i teraz.

Każdy, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, zawodu, znajdzie w książce to, co wartościowe dla niego i przydatne w życiu. Nie warto czekać ze zmianami w życiu, bo im bardziej zaniedbuje się dany obszar życia, tym więcej pracy należy później włożyć, aby wyjść na prostą, wydostać się z dołka, depresji, uwolnić się od przemocy, toksycznych ludzi, traumatycznych wspomnień, ciężaru przeszłości, nałogów, uzależnień, chorób i dużego napięcia w ciele, uwierzyć w siebie i w sensowne życie, poukładać życie, aby była w nim względna harmonia, odbudować relacje małżeńskie czy partnerskie lub na nowo je zbudować, odzyskać więź z dziećmi lub na nowo ją zbudować, wyjść z pracoholizmu, itp.    

Cała książka jest odpowiedzią na różne życiowe pytania. W delikatny sposób zachęca Czytelnika do indywidualnej refleksji nad własnym życiem. Indywidualna refleksja Czytelnika nad treścią książki, co z tego co przeczytałam/em wybieram, co wdrożę do swojego życia, co będzie najbardziej mi przydatne w tym momencie mojego życia, może mu pomóc pójść w życiu do przodu lub zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu, aby wszystko przemyśleć.

W delikatny, nie narzucający się sposób prowadzę Czytelnika przez różne obszary życia człowieka. Zachęcam go, aby nie zamykał się we własnej, dotychczasowej filozofii życia i własnym światopoglądzie, ale badał i odkrywał nowe lądy, smakował nowe rzeczy, sprawdzał, co mu najbardziej odpowiada i co do niego pasuje. Aby później, u kresu swojego życia, nie musiał sobie mówić, że żałuje "tego i  tamtego".

Jestem przeciwniczką narzucania sobie czegoś, co nie jest zgodne z naszymi głębokimi potrzebami, wartościami, zdrowymi przekonaniami, motywacjami, osobowością czy temperamentem itd. Wręcz przeciwnie zachęcam Czytelników do odkrycia własnego wewnętrznego bogactwa, dzięki różnym ćwiczeniom i pytaniom zawartym w książce. Każdy powinien podążać za głosem swojego serca. Dobrze byłoby, aby książki, po które sięgamy były dla nas inspiracją do zmian, poszerzały światopogląd, pomagały w rozeznaniu potrzeb własnego serca. A nie pełniły rolę nieomylnego guru.

A oto pytania, na które łatwiej Ci będzie odpowiedzieć po przeczytaniu książki „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i zapoznaniu się z zawartą w niej wiedzą oraz różnymi mądrościami, receptami życiowymi, historyjkami, pouczającymi sentencjami i cytatami.

Czym jest przyjaźń i dlaczego jest ona podstawą miłości? Na jakim fundamencie warto budować związki?

Jak style przywiązania wpływają na funkcjonowanie związków i w jaki sposób wzmacniać wzajemne relacje w związku małżeńskim czy partnerskim?

Czy brak czasu i zabieganie usprawiedliwia nas z nieokazywania innym naszej wdzięczności?

W jaki sposób nauczyć się odczuwać siebie, aby lepiej rozumieć emocje i potrzeby innych?

Jak otworzyć się na miłość do siebie i innych pomimo zranień serca?

Czym jest, a czym nie jest kochanie siebie i innych? Jak przyjmować to, co się nam w życiu przydarza?

Jak prostować swoje drogi życiowe, czyli o tym, czym jest proste i zwyczajne życie, i jak je polubić?

Dlaczego warto zaufać Bogu? Dlaczego warto pokonywać trudności wiarą, ufnością, pokorą, cierpliwością, łagodnością, odwagą i nadzieją, a nie wyłącznie pychą, arogancją, wyniosłością, zarozumiałością i twardym sercem?

Jak pielęgnować w sobie nadzieję i odwagę w przebaczaniu sobie i innym? Dlaczego kryzysy życiowe są zachętą, zaproszeniem, a czasami krzykiem do zmiany naszego kursu życiowego?

Dlaczego powierzchowne relacje z mężem/żoną, partnerem/partnerką, dziećmi, przyjaciółmi, czynią nasze życie tylko powierzchownym, płytkim i nie budującym głębokich więzi?

Czym jest poczucie winy u rodziców i jak sobie z nim radzić? W jakich rodzinach dzieci czują się najlepiej, czego warto uczyć dzieci?

Jak dbać o swoje zdrowie, aby go mieć jak najwięcej? Jak się odżywiać zgodnie z zasadami Biblijnymi i najnowszymi badaniami naukowymi, gdzie jedno z drugim się pokrywa? Jak się odżywiać, aby się nie przeziębiać i zachować optymalną wagę? Jakie pożywienie jest najkorzystniejsze dla człowieka?

Jak się odnaleźć  w zabieganym świecie i nie tracić każdego dnia za dużo energii? Jak w naturalny sposób uzupełniać utraconą, codzienną energię? Jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem w codziennym życiu?

W jaki sposób nasze ciało jest naszym najlepszym nauczycielem? Jak na nowo poukładać sobie całe życie po trudnych przejściach, np.: choroba, rozwód, wypadki, tak, aby nie żyć po staremu, tylko bardziej świadomie?

W jaki sposób wykonywać codzienne ćwiczenia oparte na jodze kręgosłupa, aby zachować względną elastyczność ciała?

Jaka praca jest w stanie dać nam satysfakcję, z czego powinny wynikać nasze cele zawodowe?

Jak radzić sobie z lękiem i gniewem? Jakie myśli i przekonania i myśli nie służą nam? Skąd czerpać siłę do życia? Jak sobie ułożyć życie, aby za szybko się nie wypalić i nie zniechęcić?

Jak kontrolować myśli, które są odpowiedzią na nasze projekcje? Czym jest dobre i świadome życie? Jak wrzucić swoje życie na „niższy bieg”? Jak żyć zgodnie z prawem naturalnym, które jest podstawą zdrowia?

W książce znajdziesz również porady psychologiczne, które są odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania internautów.

Moi niektórzy Klienci są dla mnie mistrzami zmian życiowych. Wdrażają w swoje życie wybrane przez siebie mądrości książkowe. I mówią mi, że ich życie zmienia się na lepsze.  Zawarte w książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” mądrości zawsze działają. Zachęcam Ciebie do zapoznania się z opiniami niektórych moich Klientów: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Chcę Ci powiedzieć, że nie ma na rynku księgarskim drugiej takiej książki jak „Życie i zdrowie masz tylko jedno”. Ze spokojnym sercem mogę powiedzieć, że JEJ WARTOŚĆ TREŚCIOWA KILKAKROTNIE PRZEWYŻSZA JEJ CENĘ. A dlaczego?

Ponieważ pisałam ją około 5 lat. Tyle czasu zajęło mi zapoznanie się z szeroką literaturą psychologiczną, medyczną, duchową i z innych dziedzin naukowych, aby książka była jak najbardziej moim punktem widzenia na szereg najważniejszych kwestii w życiu człowieka, ale popartym rzetelną wiedzą naukową i paranaukową, doświadczeniami moimi, moich klientów, jak i tym wszystkim, co nie da się zobaczyć i zbadać, tylko można odczuć. Prawie wszystkie książki i czasopisma, z których korzystałam w mniejszym lub większym stopniu przy pisaniu książki, lub nie korzystałam, bo okazały się mało przydatne, zakupiłam do swojej biblioteczki. A było ich około 500 sztuk. 

W książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” na 432 stronach, w 34 rozdziałach, zostały omówione wszystkie najważniejsze aspekty dobrego życia. Prosty język sprawia, że tekst jest łatwy do czytania.

Zachęcam Cię do skorzystania z wyjątkowej okazji poznania mądrości, prawd życiowych, sprawdzonych przepisów i sekretów znanych od lat i wciąż aktualnych, dotyczących między innymi: zdrowego odżywiania się, dbania o swoje ciało, budowania bliskich, harmonijnych relacji i udanego związku, wzmocnienia mocy miłości, zapobiegania, jak i uzdrawiania się z chorób psychicznych i fizycznych, odkrywania swojej misji życiowej oraz czerpania zadowolenia z pracy zawodowej, nadania głębszego sensu swojemu życiu.

Nie ma gotowych przepisów, jak dokładnie przeżyć swoje życie, aby później niczego nie żałować, tak jak w przypadku przepisów na ciasto, gdzie masz dużą gwarancję, że uda Ci się ono, jak będziesz postępować według porady kulinarnej. Tyle, ile jest ludzi, tyle jest różnych scenariuszy życia. Ale są recepty, które są „prawdziwymi mądrościami i prawdami życiowymi”, które czynią je znacznie lepszym. 

Książka może Ci pomóc  zatrzymać życie w biegu; poskładać swoje życie; prowadzić bardziej satysfakcjonujące  i świadome życie; poszerzyć swoją świadomość; zrozumieć złożoności życia i odzyskać zdolność do odczuwania optymizmu i radości. Świadome życie to codzienne życie z refleksją: co pragnę i wybieram? Rozwijając i poszerzając własną świadomość, poprawiasz swoje zdrowie.

Książka jest swoistym „masażem duchowym” po którym poczujesz ulgę, bo każda wiedza o sobie i innych wyzwala człowieka i poszerza jego świadomość.                           

Jeżeli nadal wahasz się, proszę przeczytaj masę różnych opinii o książce: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

  A teraz trochę informacji o drugiej książce Violetty Wróblewskiej  pt. "Studium sztuki lepszego życia”.

 „Studium sztuki lepszego życia” proponuje Ci autocoaching życiowy i ćwiczenia oparte na książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno”.

Zachęcam Ciebie do pracy nad sobą i potraktowania jej jako podróży do lepszego życia, w której pragnę Ci towarzyszyć.

Chcę Ci pomóc: poznać własne mechanizmy funkcjonowania; lepiej zrozumieć i zaakceptować siebie; nadać większe znaczenie własnemu życiu; pielęgnować w sobie nadzieję, miłość i spokój; być większą/ym od wewnętrznego lęku; lepiej zarządzać energią życiową; pokochać siebie; codziennie oczyszczać się z tego, co trudne, poprzez medytację i oddech; budować lepsze relacje z innymi; poznać ważne dla siebie wartości życiowe; zdiagnozować nieporządek w sobie; lepiej panować nad myślami; podnieść poczucie własnej wartości; żyć zgodnie z własną naturą; budować życie na najlepszej skale, jaką jest miłość i całkowita odpowiedzialność za siebie i swoje wybory życiowe, za własne myśli, emocje i działania. Chcę zachęcić Ciebie do pójścia za tęsknotami serca.

Obecnie modne jest „slow life”. Wiele osób chce żyć w zgodzie z potrzebami swojego ciała i serca oraz naturalnymi prawami. TY również możesz stać się jedną z nich. Dołącz do wciąż poszerzającego się grona zadowolonych czytelników książek "Życie i zdrowie masz tylko jedno" i "Studium sztuki lepszego życia", którzy uważają, że jest w niej prawie wszystko, czego potrzebuje człowiek, aby lepiej i zdrowiej żyć.

Książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" ma  433 strony A5. Kosztuje 39,90 zł. 

Książka "Studium sztuki lepszego życia" ma 95 stron A4. Kosztuje 32 zł.

Książki można zamówić w sklepie internetowym 

http://tylkorelaks.pl/28-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-9788379003983.html

http://tylkorelaks.pl/479-studium-sztuki-lepszego-zycia-pokochaj-siebie-zmien-swoje-zycie-9788394383701.html

         

Może chcesz zamówić te książki, a może nie interesują Cię moje książki. W obu przypadkach mam do Ciebie serdeczną prośbę. Proszę prześlij poniższy  link do swoich znajomych, którzy być może potrzebują sobie lub innym pomóc.  

http://psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21

Będzie mi miło, jak  poinformujesz o książkach swoich bliskich czy znajomych. Książki o tematyce psychologicznej i duchowej zawsze pomagały mi w codziennym życiu. Przeczytałam ich może z 1000. Tyle do tej pory ich naliczyłam. I mogą też pomóc Twoim bliskim czy znajomym. Nigdy nie wiadomo. Czasami kilka zdań z książki odmienia komuś życie, pomaga wyjść z depresji, podnosi na duchu, pomaga osiągnąć cele, przybliża do innych ludzi, wydobywa z człowieka miłość i dobroć.